Daha fazla içerik ↓
map

Li Po Chun UWC

Hong Kong Ö.İ.B, Çin

256 öğrenci
16-18 yaş arası

Kuruluş

1992

3 March 2017

UWC Li Po Chun Hong Kong, Eylül 1992'de ilk nesil öğrencilerine kapılarını açtı ve 6 Kasım 1992'de Galler Prensi Charles  tarafından resmen açıldı. UWC LPC, Asya'daki ikinci UWC okuludur.

Accordion Title 

Accordion content

Üç Özgün Özelliği

  • Quan Cai Programı - Quan Cai (bütünsel  gelişim) programı sayesinde öğrencilere projeleri başlatma, yürütme ve yerel toplum hizmetlerine katılma sorumluluğu verilir.
  • Çin Kültürü - Asya'nın en canlı kavşak noktasındaki Hong Kong’ta bulunan öğrencilere, Proje Haftası ve Çin Haftası aracılığıyla Çin ve Asya hakkında daha derin bir anlayış geliştirme fırsatı verilmektedir.
  •  Konum - Kampus, hem ağaçlar, dağlar ve plajla çevrili, huzurlu bir Hong Kong cenneti konumunda aynı zamanda şehrin hızlı ve hareketli gökdelenler bölgesine de rahatlıkla gidilebilecek yakın bir mesafededir.
Sınıf İçinde 

UWC LPC, International Baccalaureate Diploma Program (IBDP) Uluslararası Bakalorya Diploma Programı  müfredatını sunmaktadır. Standart derslerin yanı sıra, UWC LPC’de, Çince, Mandarin, İspanyolca, Fransızca, Coğrafya, İşletme Yönetimi, Siyaset, Çevre Sistemleri, Tiyatro ve Görsel Sanatlar sunar.

Sınıf Dışında 

"Quan Cai" (bütünsel gelişim) programı, öğrencilerin öğrenme deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Okulda 70’den fazla etkinlik sunulmaktadır. Bunlara  10 spor takımı, 22 topluma destek hizmeti, daha geniş gruplara ve kuruluşlara bağlı veya bağlantılı 30  30 farklı sosyal sorumluluk aktivitesi de dahildir. Barış ve barışın sürdürülebilirliğine ulaşmada öğrencilere rolleri hakkında farkındalık yaratmak için toplum hizmetine ağırlık verilmesi, Quan Cai programının en önemli bileşenleri arasındadır. Faaliyetler çoğunlukla öğrenci tarafından planlanmakta ve yürütülmektedir. ve Topluma hizmet (yani Mercan İzleme, Evde Çalışan yardımcılarla Çalışma, Hayvan Kurtarma), Sanatlar (yani Sağlıklı Yaşam Tarzı için yemek pişirme, Ejder Dansı, Münazara, Sirk), Fiziksel Aktiviteler (örnek: Kano, yürüyüş, kamping, kaya tırmanışı) Kampus Hizmeti (Kampüs  ekolojistleri ve Sinerji dergisi), Çin Haftası ve Proje Haftası, Kültürel Akşamlar, Eğitim Barış Programları, Oryantasyon Haftası.

Kampüs ve Olanaklar 

UWC LPC’de bütün öğrenciler yatılıdır. Öğrenciler kampüste 4 farklı yurtta dörder kişilik odaları paylaşırlar. Odalarda genellikle iki öğrenci  ikinci sınıf iki öğrencide birinci sınıf  öğrencisidir. ikisi Hong Kong'dan, diğeri ikisi farklı ülkeden seçilir. Tüm öğretmenler kampüste yaşamaktadır. Kampüste  ayrıca bir spor salonu, toplantı salonu, yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol kortu, yemekhane, kütüphane, derslik ve laboratuvarlarda mevcuttur.

Coğrafi Konum 

Okul kampüsü, Starfish Bay ve Tolo Limanı'nın sularına bakan ,Ma On Shan'ın güzel ortamında, Wu Kai Sha MTR istasyonuna 10 dakikadan daha az bir yürüme mesafesinde mükemmel bir konuma sahiptir.

Başvuru ve Kabul 

Öğrenciler başvuruları için, UWC Milli Komitelerine başvurabilir.Hong Kong'da yerleşik yabancılar  tam ücretli giriş için doğrudan okula başvuru yapabilir. Daha fazla bilgi için:

veya Okul hakkında bilgi için tıklayınız.

İletişim


10 Lok Wo Sha Lane,
Sai Sha Road, Ma On Shan,
Sha Tin,
New Territories, Hong Kong

18 Dünya çapındaki okullarımız