Daha fazla içerik ↓

Okul Ücretleri ve Kontenjanlar

Covid-19 Hakkında Bilgilendirme

Dünyamızı saran Covid-19 tehlikesi maalesef UWC dünyasınıda etkilemiştir.Kapanan sınırlar ve ülkeler arası seyahat trafiğine getirilen engeller neticesinde, öğrencilerimiz seçildikleri okullara ulaşımda zorluklar yaşasalar da 18 UWC okulumuz da halen açık olup eğitim yüzyüze ve online olarak devam etmektedir.

2021-2023 eğitim öğretim dönemi için normal dönemde Ekim ayında UWC Uluslararası Ofisi tarafından Türk Milli Komitesine ulaştırılan burs ve kontenjanların duyurusu şimdilik Aralık 2020 ayına ertelenmiştir.

Türk Milli Komitesi olarak burs ve kontenjanlar tarafımıza bildirildiği andan itibaren web sitemiz üzerinden gerekli açıklamayı yapacağız.Bunun için kesin bir tarih verememekle beraber Aralık ayının başından itibaren gerekli duyuruları yapmayı ümit ediyoruz.

Seçimlerin tarihi ve şekli de maalesef henüz netleşmemiştir.Pandemi sürecinin ülkemize getireceği ksıtlama ve engellemeler neticesi ile gerekli düzenlemeleri toplum sağlığına en uygun biçimde yapmaya çalışacağız.

Lütfen sitemizin duyurular sayfasını ve  uwcturkiye instagram hesabımızı  takip etmeye devam edin.

 

 

 

2020-2022 Kontenjan ve Bursları ve Okul Ücretleri ile ilgili bilgi için lütfen tıklayınız.

Okul ücretleri ve Türkiye'ye ayrılan kontenjanlar her sene değişmektedir.

Okul ücretleri, her okulun bulunduğu ülkenin, her yıl değişebilen ekonomik koşuluna göre ayarlanmaktdır.Bu kararı okul yöneticileri verir.

Türkiye 'ye ayırılan UWC kontenjan ve burslar her sene değişmektedir.UWC okulları kontenjan ve bursları her okulun yöneticilerinin, UWC Uluslararası ofisi yetkililerinin ve büyük sponsorların bulunduğu toplantılarda kararlaştırılmaktadır.

UWC sisteminde yaklaşık 155 ülke ve 20'ye yakın topluluk vardır.Her sene, her okul, ortlama 80-100 arası öğrenci kabul etmektedir. Bu durumda, rakamlardan da anlaşılacağı üzere, dünyadaki ülke ve topluluklarının yaklaşık olarak yarısının dışarıda kalmaması için  okullar, ülkelere ayırdıkları kontenjanlarda değişiklik yapıp, fırsat eşitliği yaratmaya çalışırlar.

Dünyadaki diğer ülkelerle birlikte aynı anda Türkiye'ye ayırlan burs ve kontenjanlar her yılın Ekim ayında Milli Komitemize bildirilir ve bildirildiği tarihten itibaren internet sitemizde yayınlanır. 

Bahsi geçen ücretler öğrencinin 1 yıllık eğitim,öğretim ve konaklama (yatakhane ve yemek) giderlerini kapsamaktadır. İki yıllık toplam ücret de belirtilmiştir.Okullarda eğitim süresi 2 yıldır.Okul ücretleri her sene değiştiği için 2. yılın ücretinde bir miktar artış (ülke enflasyonuna bağlı olarak yaklaşık  %1-%10)öngörülmelidir.