Daha fazla içerik ↓

Okul Ücretleri ve Kontenjanlar

 

2024-2026 UWC Kontenjan, Burs ve Okul Ücretleri için lütfen aşağıdaki başlığı tıklayınız.

2024-2026 UWC Kontenjan, Burs ve Okul Ücretleri:

Okul ücretleri ve Türkiye'ye ayrılan kontenjanlar her sene değişmektedir.

Okul ücretleri, her okulun bulunduğu ülkenin, her yıl değişebilen ekonomik koşuluna göre ayarlanmaktdır.Bu kararı okul yöneticileri verir.

Türkiye 'ye ayırılan UWC kontenjan ve burslar her sene değişmektedir.UWC okulları kontenjan ve bursları her okulun yöneticilerinin, UWC Uluslararası ofisi yetkililerinin ve büyük sponsorların bulunduğu toplantılarda kararlaştırılmaktadır.

UWC sisteminde yaklaşık 155 ülke ve 20'ye yakın topluluk vardır.Her sene, her okul, ortlama 80-100 arası öğrenci kabul etmektedir. Bu durumda, rakamlardan da anlaşılacağı üzere, dünyadaki ülke ve topluluklarının yaklaşık olarak yarısının dışarıda kalmaması için  okullar, ülkelere ayırdıkları kontenjanlarda değişiklik yapıp, fırsat eşitliği yaratmaya çalışırlar.

Dünyadaki diğer ülkelerle birlikte aynı anda Türkiye'ye ayırlan burs ve kontenjanlar her yılın Ekim ayında Milli Komitemize bildirilir ve bildirildiği tarihten itibaren internet sitemizde yayınlanır. (pandemi sebebi ile 2020 yılında gecikmeler yaşanmıştır)

Bahsi geçen ücretler öğrencinin 2 yıllık eğitim,öğretim ve konaklama (yatakhane ve yemek) giderlerini kapsamaktadır. Okullarda eğitim süresi 2 yıldır.Okul ücretleri her sene değiştiği için 2. yılın ücretinde bir miktar artış (ülke enflasyonuna bağlı olarak yaklaşık  %1-%10)öngörülmelidir.