Daha fazla içerik ↓

UWC kanalı ile katkı

Türk Milli Komitesine UWC Uluslararası Bürosu (UWC International Office- UWCIO) kanalı ile bağış yapabilirsiniz

Kişinin, sosyoekonomik, kültürel, ırksal, dinsel, ülke geçmişi ne olursa olsun  olabildiğince çok öğrencinin UWC eğitimi tecrübesini yaşaması UWC’nin ana hedefidir.

Bu hedefe ulaşmak ve başarılı öğrencilere yol açmak için burs fonu yaratmak en önemli ihtiyaçtır.UWC, mezunlar, kişiler, vakıflar, şirketler, kuruluşlar ve hükümetler’ den gelen bağışlarla burs fonu yaratmaktadır.

UWC Türk Milli Komitesi’ne yapacağınız her bağış ile Türk gençliğinin bu eşsiz eğitimi almasına katkıda bulunabilirsiniz

Bağışınızı üç farklı şekilde kullanılabiliriz: (Burs fonu olarak, bir öğrencinin masraflarını karşılayarak ya da Türk Milli Komitesinin faaliyetlerine katkı sağlamak)

Burs Fonu olarak- UWC, her sene milli komite sistemine burs fonu sağlamaktadır. Türkiye’ye ayrılan burslar yıllar içinde çok azalmıştır. Türk Milli Komitesine yapacağınız bağışla  bir Türk öğrencinin eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Diğer Masraflar için- UWC’nin sağladığı burs, okul ve konaklama ücreti içindir, oluşabilecek diğer masrafları içermez. Örneğin; vize ücreti, seyahat masrafları, yardımcı müfredata dahil olan ve öğrenci için önem taşıyan  bazı aktiviteler için fon gerekmektedir. Bağışınızla bir Türk öğrenciye bu yolda destek olabilirsiniz.

Türk Milli Komitesinin faaliyetlerine katkı sağlamak için-Türk Milli Komitesi gönüllülerden oluşmaktadır. Yaptıkları faaliyetler, harcadıkları zaman için hiçbir ücret almazlar ama komitenin faaliyetlerini sürdürebilmesi, herkesi kapsayan donanımlı seçimler yapabilmesi, tanıtım yapabilmesi, öğrenciler için aktiviteler planlayabilmesi için bağışa ihtiyaç duymaktadır.

Türk Milli Komitesine yukarıda bahsedilen 3 başlık altında UWC Uluslararası Bürosu (UWC International Office- UWCIO) kanalı ile bağış yapabilirsiniz

UWCIO kanalı ile bağış yaparken

  1. Bağış miktarını giriniz
  2. Hangi Milli Komiteye bağış yapacağınızı seçmek için ‘ National Committee’ butonuna basınız.
  3. Listeden Türk Milli Komitesini seçiniz ‘UWC Turkey’
  4. Kişisel bilgilerinizi giriniz
  5. Ödeme şeklinizi seçiniz