Daha fazla içerik ↓

UWC'den Sonra

 

"UWC de en çok sorulan soru: 'Is there life after UWC?'   UWC'den sonra hayat var mı ?"

- 60.000 mezun ve 9.000 öğrenci

'UWC benim hayatımı değiştirdi. Tek başıma yaşamanın ne olduğunu, kendi ayaklarımın üstünde durmayı öğretti. Dünyanın bir çok yerinden gelen arkadaşlarım sayesinde önyargılardan arınmanın ne kadar önemli olduğunu anladım, yaşadım. UWC sayesinde dünya vatandaşı oldum, dünyanın bir çok ülkesinde yaşadım. Şu an global bir bankada çalışıyorum, ve dünyanın bir çok yerinden gelen çalışma arkadaşlarım var. UWC tecrübelerim bana hem iş hayatımda hem de özel hayatımda her zaman yön verdi. İyi ki UWC’liyim!

Ebru Gönenç Draman, UWC Adriyatic 1992

Bank of America Merrill Lynch

 

'Mezuniyet töreninde okul müdürümüzün yaptığı konuşmayı daha dün gibi hatırlıyorum:

"Artık dünyanın her neresine gider, her ne yaparsanız, başarmaya hazırsınız demişti." Zamanında söylediklerini azımsamış olabilirim. Ama yıllar sonra, UWC'nin kişiliğimde bıraktığı izleri ve hayatımı ne kadar derinden etkilediğini çok daha iyi farkettim... Waterford Kamhlaba'da dünya haritası adeta benim evim haline gelmişti, insanları ailem olmuş, onların sorunları da pekala benim olmuştu! Oradayken gönüllü çalıştığım Mpaka mülteci kampında, Afrika'nın sivil savaşlarından kaçan sığınmacılarla olan anılarım, bugün hâla bir haber muhabiri olarak dünyanın dört bir yanından insan hikayeleri toplamaya gittiğimde ihtiyacım olan güç ve motivasyonu sağlıyor!''

Ediz Tiyanşan,Waterford Kamhlaba UWC , Güney Afrika 2004

Dartmouth College 2009

TRT World ,Uluslararası Haber Muhabiri

 

''Barış ve ferahlık arayan küresel insanlığın, farklılıklarını unutarak değil, ancak farklılıklarının bir zenginlik olduğunu görerek aradığı barışa ve ferahlığa ulaşacağını bana başarıyla deneyimleten yerdir UWC. Türkiye'nin ve Türk insanının dünyadaki konumunu anlayıp içselleştireceğiniz, gittikçe değişen ve küreselleşen dünyadaki hak ve sorumluluklarımızı yorumlayabileceğiniz bir hayat okulu UWC. En önemlisi sınırların gittikçe kapanıyor, ülkelerin birbirinden uzaklaşıyor gibi göründüğü bu dünyada, UWC; bir umut ışığı parlatan ve  bu sorunları çözmek için son derece donanımlı  bir eğitim sunuyor."

Cengiz Cemaloğlu UWC Li Po Chun Hong Kong 2014, Harvard University