Daha fazla içerik ↓

Okul Ücretleri ve Kontenjanlar

Okul ücretleri ve Türkiye'ye ayrılan kontenjanlar her sene değişmektedir.

Okul ücretleri, her okulun bulunduğu ülkenin, her yıl değişebilen ekonomik koşuluna göre ayarlanmaktdır.Bu kararı okul yöneticileri verir.

Türkiye 'ye ayırılan UWC kontenjan ve burslar her sene değişmektedir.UWC okulları kontenjan ve bursları her okulun yöneticilerinin, UWC Uluslararası ofisi yetkililerinin ve büyük sponsorların bulunduğu toplantılarda kararlaştırılmaktadır.

UWC sisteminde yaklaşık 155 ülke ve 20'ye yakın topluluk vardır.Her sene, her okul, ortlama 80-100 arası öğrenci kabul etmektedir. Bu durumda, rakamlardan da anlaşılacağı üzere, dünyadaki ülke ve topluluklarının yaklaşık olarak yarısının dışarıda kalmaması için  okullar, ülkelere ayırdıkları kontenjanlarda değişiklik yapıp, fırsat eşitliği yaratmaya çalışırlar.

Dünyadaki diğer ülkelerle birlikte aynı anda Türkiye'ye ayırlan burs ve kontenjanlar her yılın Ekim ayında Milli Komitemize bildirilir ve bildirildiği tarihten itibaren internet sitemizde yayınlanır. 

2017 Seçimlerimiz ve yerleştirmelerimiz tamamlanmıştır.Sınav ve mülakatlarımıza katılan bütün öğrencilerimize bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

2018-2020 Kontenjan ve Bursları ile ilgili bilgi Ekim 2017 yılında sitemize yüklenecektir. Lütfen sitemizi takip ediniz.

Örnek olması açısından 2017 yılı kontenjan ve bursları ve okul ücretleri  hakkında bilgi için tıklayınız

Bahsi geçen ücretler öğrencinin 1 yıllık eğitim,öğretim ve konaklama (yatakhane ve yemek) giderlerini kapsamaktadır. Okullarda eğitim süresi 2 yıldır.Dolayısı toplam gideri hesaplamak için açıklanan ücretler 2 ile çarpılmalıdır.Okul ücretleri her sene değiştiği için 2. yılın ücretinde bir miktar artış (ülke enflasyonuna bağlı olarak yaklaşık  %1-%10)öngörülmelidir.